Ballina Lajme Bota/Rajoni Në New York infermierët paguhen 100 $/ora për luftimin e pandemisë

Në New York infermierët paguhen 100 $/ora për luftimin e pandemisë

23
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në Nju Jork, epiqendra e një pandemie në Shtetet e Bashkuara, ku një njeri vdes çdo 9 minuta e 50 sekonda, infermierët nevojiten urgjentisht përveç pajisjeve dhe si rezultat, atyre u janë ofruar tre herë më shumë para sesa kanë ndodhur deri më tani. për një kontratë 13 javore.

Qindra infermierë nga e gjithë shteti grumbullohen për në Nju Jork, përkundër faktit se 30.765 njerëz ishin infektuar në qytetin prej 8.7 milion, dhe 672 vdiqën, duke e bërë vendimin më të lehtë sepse do t’u kushtojë atyre 100 dollarë në orë, duke lejuar familjet dhe fëmijët të për të siguruar më shumë.

----

Spitalet kanë vendosur të rrisin pagat e tyre, kështu që ata ka shumë të ngjarë të kenë tre herë të ardhurat që marrin gjatë punës me pacientët në dhomat e urgjencës dhe njësive të kujdesit intensiv.

  

Sipas kreut të agjencisë së rekrutimit, Michael Facia, ai numër prej 3000 infermierësh dhe teknikësh do të ishte i mjaftueshëm për të mbushur kapacitetin e katër spitaleve në New York, duke përfshirë Mount Sinai dhe Bellevue, dhe disa të tjerë në New Jersey.

“Kam biseduar me infermierët në Jug. Ata po bënin 29 dollarë në orë. Ata po më thonë fjalë për fjalë, unë duhet ta bëj këtë për një familje. Një 34-vjeçar nga Miami tha që ajo voziste 24 orë për të arritur në New J. , ku ai punon ”, tha Facio.

----- ----