Ballina Lajme nacionale Në KQZ tregojnë se kur do t’i rinumërojnë 4 vendvotimet e reja

Në KQZ tregojnë se kur do t’i rinumërojnë 4 vendvotimet e reja

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

KQZ ka vendosur që të rinumërohen edhe katër kuti nga vendvotime të ndryshme.

Valmir Elezi, zëdhënës në KQZ, ka thënë se gjatë ditës së nesërme do të përfundoi procesi i numërimit të votave me kusht dhe të atyre personave me nevoja të veçanta.

Ndërsa, të shtunën pritet të rinumërohen edhe katër vendvotime të rejaa, vendim ky që u mor sot në mbledhjen e rregullt të KQZ-së.

“Siç e kemi bërë të ditur se 27 mijë vota janë të votave më kusht dhe vota e personave me nevoja të veçanta. Deri më ora 15 janë numëruar më shumë se gjysma e tyre, afro 13 mijë.

Gjatë ditës së nesërmen arrijmë të kryejmë procesin e numërimit të këtyre votave.

Gjithashtu gjatë ditës së nesërme planifikojmë të bëjmë rinumërimin e 4 vendvotimeve”

Në fillim të javës që vjen KQZ-ja do të del të shpallë rezultatin e 6 tetorit.

---- ----
----
----- ----
-----