Ballina AKTUALE Në Kosovë 112 të infektuar me koronavirus, Shqipëri 259, kurse në Serbi...

Në Kosovë 112 të infektuar me koronavirus, Shqipëri 259, kurse në Serbi 1060 të persona të infektuar

110
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot, janë dhënë statistikat e fundit sa i përket të infektuarve me koronavirus.

Pa dyshim në shtetet fqinje mbi të gjitha që shtetet e rajonit është Serbia, ku deri tani ka 1060 persona të infektuar me Koronavirus.Serbia deri tani nga koronavirusi ka 28 të vdekur, kurse të sheruar jane 44 persona nga koronavirusi.

----

Nga shtetet tona shqiptare, Shqipëria deri tani ka 259 persona të infektuar në përgjithsi, ku 15 kanë vdekur dhe 67 janë sheruar plotësisht, pra raste aktive janë 177 në Shqipëri të infektuar me koronavirus.

Në Kosovë deri tani kemi 112 të infektuar nga dita e parë. Të sheruar janë 6 persona nga koronavirusi dhe fatkeqësisht edhe 1 i vdekur, pra raste në Kosovë aktive me koronavirus janë 105.

Në Luginën e Preshevës nuk kemi ende asnjë të infektuar deri më sot dhe shpresojmë që mos të preket me virusin korona./BujanociNet/

----- ----