Ballina Lajme nacionale Në këtë orë Clinton e Albright dalin nëpër rrugët e Prishtinës

Në këtë orë Clinton e Albright dalin nëpër rrugët e Prishtinës

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot po festohet 20 vjetori i çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së NATO-s.

Në këtë manifestim do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore e ndërkombëtare.

Me këtë rast, nga ora 11:00, në sheshin “Skënderbeu” do të mbahet tubimi qendror i shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë.

Ndërsa nga ora 14:00 do të jetë “Ecja për liri”, për të vazhduar drejt sheshit “Albright”, afër American School of Kosova, për të bërë përurimin e bustit të ish-sekretares Albright.

Ndërkaq në orën 15:00, do të bëhet vizitë në Bulevardin ‘Bill Clinton’, afër shtatores së ish- presidentit Clinton.

Me këtë rast ftohen qytetarët e Republikës së Kosovës që të bashkohen në shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s.

---- ---- ----
-----