Ballina Lajme nacionale Në këtë komunë të Kosovës kapen 500 euro fals

Në këtë komunë të Kosovës kapen 500 euro fals

39
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Duket se në Kosovë qarkullojnë para fals.

Një punëtor i bankës private në Viti ka informuar policinë se nga i dyshuari gjatë deponimit të parave, ka pranuar një kartëmonedhë prej 500 euro fals.

Rasti ka ndodhur më 7 qershor në ora 14.15, thuhet në raportin e sotëm të Policisë së Kosovës.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

---- ---- ----
-----