Ballina Lajme nacionale Në Gjykatën e Apelit 6 gjyqtarë e 16 zyrtarë janë infektuar me...

Në Gjykatën e Apelit 6 gjyqtarë e 16 zyrtarë janë infektuar me Covid-19

25
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Shala: Gjykata nga janari deri tash ka shqyrtuar mbi 12 mijë lëndë

Gjykatat në Kosovë po përballen me numër të të infektuarve në sistemin gjyqësor çka pengon kthimin  e normalitetit në gjykata. Vetëm në Gjykatën e Apelit janë të infektuar gjashtë gjyqtarë dhe 16 zyrtare. Megjithatë nga janari e deri me tash janë shqyrtuar mbi 12 mijë lëndë. Kjo gjykatë kërkon shtimin e numrit të gjyqtareve. Gazetari Bahtir Cakolli ka zhvilluar një bisedë me kryetarin e Gjykatës së Apelit, Hasan Shala./21Media

 

 

The post Në Gjykatën e Apelit 6 gjyqtarë e 16 zyrtarë janë infektuar me Covid-19 appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----