Ballina Lajme nacionale Në Elbasan ngrijnë rrugët dhe trotuaret, 31 qytetarë përfundojnë në spital me...

Në Elbasan ngrijnë rrugët dhe trotuaret, 31 qytetarë përfundojnë në spital me fraktura

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Lajmi i Fundit
Në Elbasan ngrijnë rrugët dhe trotuaret, 31 qytetarë përfundojnë në spital me fraktura

Kushtet e jashtëzakonshme atmosferike të ditëve të fundit, kanë sjellë ngricë dhe akull në rrugët e vendit duke vështirësuar kalimin e qytetarëve.

Për pasojë, në qytetin e Elbasanit, 31 persona kanë pësuar fraktura të rënda gjatë 24 orëve të fundit, 4 prej të cilëve janë nisur në spitalin e Traumës.

Pas marrjes së ndihmës së parë, disa nga qytetarët po vazhdojnë të marrin mjekim në shtëpi.

Bashkia e Elbasanit u ka bërë thirrje qytetarëve të tregohen të kujdeshëm dhe të shmangin lëvizjet e panevojshme.

Si rrallë herë në këto dekadat e fundit, rreth 95% e territorit të vendit mëngjesin e së dielës është zgjuar i mbuluar nga dëbora.

Sinoptikanët bëjnë me dije se kushtet e pazakonta të motit me vlera negative do të vazhdojnë deri ditën e premte.

Në Elbasan ngrijnë rrugët dhe trotuaret, 31 qytetarë përfundojnë në spital me fraktura
Jonida Dama

---- ----
----
----- ----
-----