Ballina AKTUALE Në Dobrosin komfiskohen 1000 copë municion gjahu transport ilegalë

Në Dobrosin komfiskohen 1000 copë municion gjahu transport ilegalë

631
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 Në pikën kufitare Dobrosin – Stublinë, në drejtim të Kosovës, policia ndaloi një veturë të tipit”golf” të drejtuar nga një person i dyshuar nga komuna e Bujanocit (mosha rreth 45), dhe gjatë kontrollit hasur në 956 copë municione gjuetie të kalibrave të ndryshëm në zgavrat e fabrikës, të cilët po transportoheshin në mënyrë të paligjshëme.

Policia me urdhër të Prokurorisë së Lartë Publike në Vranje, do të paraqesin një ankesë penale për shkak të ekzistencës së bazave të dyshimit se ai ka kryer krimin e prodhimit, mbajtjes dhe trafikimit të paligjshëm të armëve dhe eksplozivëve.

---- ----
----
-----
-----