Ballina Sport Në Camp Nou luhet vetëm 10 minuta, Barcelona-Sevilla mbyllet në paqe

Në Camp Nou luhet vetëm 10 minuta, Barcelona-Sevilla mbyllet në paqe

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Është mbyllur takimi mes Barcelonës dhe Sevillas, me të dyja ekipet që kanë marrë nga një pikë pas barazimit 1-1.

Të dy golat e sfidës, janë shënuar që në 10 minutat e para të sfidës.

Fillimisht, ishte Lucas Ocampos që kaloi në avantazh Sevillan, në minutën e 8-të të sfidës.

Sulmuesi anësor përfitoi nga një top i mbetur në zonë gjatë zhvillimit të një goditje këndi dhe lëshoi një predhë me të majtën, duke mposhtur Ter Stegen.

Barcelona reagoi shumë shpejt dhe dy minuta më vonë, i “rilinduri” Philippe Coutinho barazoi, duke konkretizuar me gol një aksion shumë të bukur dhe të shpejtë të Barcelonës.

Në 80 minutat e mbetura të sfidës, raste patën të dyja skuadrat, por goli mungoi, duke lënë rezultatin final të takimit në 1-1.

---- ----
----
----- ----
-----