Ballina AKTUALE Në Bujanoc filloi kapja e qenëve endacak

Në Bujanoc filloi kapja e qenëve endacak

234
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot, ka filluar kapja e qenëve endacak në rrugët e qytetit.

Komuna e Bujanocit para disa muajsh ka ndarë buxhet kompanis e cila do të mirët me grumbullimin e qenëve endacak në qytet, kompani e cila ka filluar me implementimin e projektit.

Më herët qytetarët e Bujanocit janë ankuar se shumë qenë endacak sillen rrugëve të qytetit dhe në qendër të saj, ata shprehen se është edhe rreziku se mund të kafshohen ata apo fëmijë e tyre gjatë lëvizjeve në qytet.

Ky projekt është i mirëpritur nga qytetarët, të cilët edhe na kanë dërguar foto në redaksin tonë.

---- ----
----
-----
-----