Ballina AKTUALE Në Bujanoc, 486 raste me COVID-19 kanë ndodhur që nga fillimi i...

Në Bujanoc, 486 raste me COVID-19 kanë ndodhur që nga fillimi i pandemisë, 48 jan aktive

178
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në komunën e Bujanocit, që nga fillimi i epidemisë, numri i pacientëve çë jan prekur me COVID-19 është 486, njofton instituti i shëndetësies publike.

Gjithsej janë kryer 504 teste për ekzaminime, mostrat për testim jan marrur nga , 492 të rritur dhe 12 fëmijë.

Të Shtunën, 5 Dhjetor, u regjistruan 9 raste pozitive me COVID-19, nga 41 persona të testuar.

Numri i testimeve është 85 (të rritur-80 dhe fëmijë-5).

Të prekur me COVID-19 nuk ka gra shtatzëna, të sëmurë me sindroma tjera dhe nga stafi i punëtorëve shëndetësorë më 5 dhjetor 2020, thuhet në reportazhin e Bujanovackes.

---- ----
----
-----
-----