Ballina LifeBizare Në Adriatik, një nga ishujt më të mirë në botë (FOTO)

Në Adriatik, një nga ishujt më të mirë në botë (FOTO)

21
SHPËRNDAJE

Mbi 5000 persona morën pjesë në një sondazh të organizuar së fundmi për të shpallur 50 ishujt më të mirë në Botë.

Pas votimit që zgjati për disa ditë, një ishull i vogël në brigjet e Islandës me vetëm 5 banorë i quajtur Flatey u shpall ishulli më i mirë në botë. Në vend të dytë u rendit ishulli Palaëan në Filipine dhe i treti Espiritu Santo në Vanuatu.

Sondazhi u organizua nga Big 7 Travel, i cili mori mendimet e mbi 5300 lexuesve të tij për vendet e preferuara në botë. Në listën e 10 ishujve më të mirë renditet dhe ai i Korçulës në Kroaci.

-----