Ballina Shëndetësi Ndajeni këtë frut përgjysmë dhe lamtumirë mushkonja

Ndajeni këtë frut përgjysmë dhe lamtumirë mushkonja

21
SHPËRNDAJE

Kjo pemë e shëndetshme përmban anti-septik, i cili përdoret në rast ftohjeje, problemeve të dhëmbëve, çrregullimeve të frymëmarrjes dhe shtypjes së lartë të gjakut, transmeton lajmi.net.

Bëhet fjalë për limonin. Del të jetë se ky agrum është i dobishëm edhe në luftën kundër mushkonjave.

Shtrydhni një limon, në të ngulni kunja të vegjël dhe vendoseni pranë krevatit. Aromës së limonit, pos mushkonjave, i shmangen edhe milingonat dhe mizat.

Kunjat e vegël të gjatësisë prej 12 deri në 16 milimetra janë sythat e degëve të karafilit. /Lajmi.net/

-----