Ballina Showbiz Ndahet nga jeta në moshën 106-vjeçare aktori i njohur

Ndahet nga jeta në moshën 106-vjeçare aktori i njohur

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Aktori i njohur, Norman Lloyd është ndarë nga jeta në moshën 106-vjeçare.

Lajmin e trishtë e ka dhënë djali i Lloyd, Michael Lloyd, i cili tha se i ati vdiq të martën në shtëpinë e tij në lagjen Brentëood të Los Angeles.

Karriera e Lloyd daton që në dramat më të hershme amerikane, si ajo e vitit 1939, “On the Streets of Neë York”, deri tek projektet e shekullit të 21, si “Modern Family” dhe “The Practice.

Roli i tij më i famshëm është ai në filmin e vitit 1942, “Saboteur”, drejtuar nga Hitchcock, i cili gjithashtu e përfshiu Lloyd edhe në thrillerin klasik të vitit 1945, “Spellbound”.

Role të tjera të tij përfshijnë filma si: “The Southerner” të Jean Renoir, “Limelight” të Charlie Chaplin, “Society Poets Dead” me Robin Williams, “In Her Shoes” me Cameron Diaz dhe “Gangs of New York” me Daniel Day-Lewis.

Gjithashtu, jo më pak të njohur janë edhe filmat: “Star Trek: The Next Generation,” “Murder, She Wrote,” “The Paper Chase,” “Quincy M.E.,” “Kojak”, “The Practice”, si dhe shumë të tjerë.

Në vitin 2014, në shenjë njohjeje të 82 viteve të tij në showbiz, e duke arritur moshën 100-vjeçare, Këshilli i Qytetit i Los Anxhelos shpalli që ditëlindja e Lloyd, më 8 nëntor, do të nderohej si “Dita e Norman Lloyd”.

Në vitin 2015, ai u shfaq në komedinë e Amy Schumer, “Trainwreck./abcnews.al

The post Ndahet nga jeta në moshën 106-vjeçare aktori i njohur appeared first on Abc News.

---- ---- ----
-----