Ballina Lajme nacionale Ndahet nga jeta këngëtari i muzikës popullore shqiptare

Ndahet nga jeta këngëtari i muzikës popullore shqiptare

44
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Ditën e sotme është ndarë nga jeta këngëtari i muzikës popullore, në Kosovë Ismet Bogujevci.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur djali, Rigon Bogujevci.

Ai përmes një postimi në Facebook shkruan se këngëtari ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm ndërsa shton se për varrimin do të njoftohet në vijim.

“Ju njoftojm gjithe familjes dhe miqesis se sot me 13 maj ndrroj jete ma i shtrenjti yne ,kalum shum sfida bashke bab pusho npaqe me tingujt e muzikes tende qe kur skan me u shu.

Per varrim do ju njoftojm ne vijim .” shkraun Rigon Bogujevci. E.L/abcnews.al/

The post Ndahet nga jeta këngëtari i muzikës popullore shqiptare appeared first on Abc News.

---- ---- ----
-----