Ballina Lajme nacionale Ndahet nga jeta ish-deputeti i PD-së

Ndahet nga jeta ish-deputeti i PD-së

38
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Është ndarë nga jeta pas një sëmundjeje të rëndë, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ali Gripshi. Ai ndërroi jetë të premten pasdite.

Gripshi ka qenë nga deputetët më aktivë të PD për Qarkun e Elbasanit, në vitet e para të Demokracisë.

Ai ka qenë në periudha të ndryshme një nga drejtuesit më të suksesshëm të institucioneve lokale dhe deri para disa kohësh ka mbajtur edhe postin e sekretarit të degës së PD për Peqinin. Gripshi mbante edhe titullin “Qytetar Nderi” i Peqinit.

---- ----
----
-----
-----