Ballina Lajme nacionale Nasim Haradinaj sot para Speciales

Nasim Haradinaj sot para Speciales

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Nënkryetari i OVL të UÇK-së, Nasim Haradinaj do të paraqitet sot në ora 15:00 në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë.

“Për të dyshuarin është lëshuar fletarrestim për vepra penale kundër administrimit të drejtësisë, përkatësisht për frikësim të dëshmitarëve, hakmarrje dhe shkelje të fshehtësisë së procedurës, të parapara në Kodin Penal të Kosovës, sikurse përfshihen në nenin 15(2) të Ligjit nr. 05/L-53 për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar. Paraqitja e parë e Nasim Haradinajt do të mbahet në seancë publike, e cila mund të përcillet përmes transmetimit në Internet”, thuhet në njoftim.

Haradinaj u arrestua më 25 shtator nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në bazë të një fletarrestimi dhe urdhri për transferim, të lëshuara nga një gjykatës i Dhomave të Specializuara të Kosovës./21Media

The post Nasim Haradinaj sot para Speciales appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----