Ballina Lajme nacionale Mustafa ua uron besimtarëve myslimanë festën e Bajramit

Mustafa ua uron besimtarëve myslimanë festën e Bajramit

4
SHPËRNDAJE

Sot, besimtarët e fesë islame festojnë festën e Kurban Bajramit.

Kryetari i rizgjedhur i LDK-së, Isa Mustafa, ka uruar këtë festë.

Mustafa ka thënë se festat tona fetare i thyejnë kufijtë ndërmjet nesh, si kufijtë politik, social; mosdurimet dhe mospërfilljet.

“Solidarizohemi me njëri -tjetrin dhe kuptohemi më mirë. I lutemi zotit për paqe, mirëqenie dhe dashuri.

“Për barazi! Frymë kjo, e cila meriton ta kultivojmë edhe atëherë kur nuk kemi festa. Me fat Festa e Bajrami”, ka shkruar Mustafa në rrjetin social Facebook.

-----