Ballina Lajme nacionale Mustafa takoi Ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, ja ҫfarë diskutuan

Mustafa takoi Ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, ja ҫfarë diskutuan

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kreu i LDK-së ka takuar Ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet.

Kryetari Mustafa e njoftoi Ambasadorin Lebet për zhvillimet aktuale në Kosovë dhe qëndrimet e LDK-së, me theks të veçantë mbi dialogun Kosovë-Serbi, zgjedhjet brenda

LDK-së, mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë PAN dhe zhvillimin socio-ekonomik në vend.

Poashtu, kryetari Mustafa e falënderoi shtetin e Zvicrës për përkrahjen e vazhdueshme dhënë vendit tonë. Njëkohësisht, shprehu përkushtimin e LDK-së për të punuar në zhvillimin e Kosovës.

Ambasadori Jean-Hubert Lebet, falënderoi kryetarin Mustafa për pritjen dhe vlerësoi rolin e LDK-së gjatë gjithë këtyre proceseve në Kosovë.

---- ---- ----
-----