Ballina Lajme Bota/Rajoni Mrekulli në Itali, vjen në jetë vajza e “pacientit 1”

Mrekulli në Itali, vjen në jetë vajza e “pacientit 1”

71
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Mes frikës së pandemisë së koronavirusit që ka mbërthyer botën dhe  ka gjunjëzuar Italinë, vjen një lajm i mirë nga vendi fiqnj.

Mediat shkruajnë se ka ardhur në jetë Giulia, vajza e “pacientit 1” në Itali, i cili konsiderohet rasti i parë i konstatuar me koronavirus.

----

Ajo erdhi në jetë në spitalin Buzzi në Milano ditën e djeshme. Gruaja e “pacientit 1”, Valentina, ishte gjithashtu pozitive për COVID-19, por për fat të mirë e përfundoi shtatzëninë pa probleme.

Lajmi u bë i ditur nga miqtë e 38-vjeçarit Mattia, i cili ka qëndruar prej ditësh në terapi intensive. Më 23 mars, ai la spitalin dhe sot gëzojnë shëndet të plotë si familje.

----- ----