Ballina LifeBizare Mrekulli i teknologjisë/ 82 metra i gjatë jahti me vela për miliardierin...

Mrekulli i teknologjisë/ 82 metra i gjatë jahti me vela për miliardierin nga Tajvani (FOTO)

67
SHPËRNDAJE

Kompania holandeze Royal Huisman ka përuruar jahtin me vela më të madh në botë. Bëhet fjalë për një mrekulli të teknologjisë dhe elegancës e gjatë 82 metra, pronë e miliarderit nga Taivani Samuel Yin.

Elementët më të përdorur janë alumini dhe druri, të ndërthurura me elementët e tjerë në fibër karboni, që e bën këtë një mjet tejet të lehtë.

-----