Ballina Lajme nacionale Moti sot ndryshon, mos dilni pa çadra

Moti sot ndryshon, mos dilni pa çadra

44
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pas një dite përvëluese, këto janë temperaturat për sot.

Sot do të mbajë mot kryesisht me diell, por pasdite me vranësira të cilat në disa pjesë të vendit, kryesisht në perëndim, qendër dhe veriperëndim do të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu të shoqëruara me shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-32 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8m/s.

---- ----
----
-----
-----