Ballina Lajme nacionale Moti sot me pa ndryshime, këto do të jenë temperaturat

Moti sot me pa ndryshime, këto do të jenë temperaturat

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Moti sot, temperaturat deri në 26 gradë celsius.

Sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-26 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-7m/s.

---- ---- ----
-----