Ballina Lajme nacionale Moti për ditët në vazhdim, po vijnë temperatura të papritura

Moti për ditët në vazhdim, po vijnë temperatura të papritura

39
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Mësoni se ҫfarë moti do të mbretërojë në ditët në vazhdim.

Ditëve në vijim mbi vendin tonë pritet të mbajë mot i ndryshueshëm dhe me luhatje të ndjeshme të temperaturave, parashikon Prishtina Ëeather.

Fronti i ftohtë që po kalon mbi rajon po karakterizohet me rënie të temperaturave si dhe shtim të vranësirave, mirëpo mbi vendin tonë nuk priten mundësi të mëdha për reshje, sipas këtij shërbimi të meteorologjisë.

“Me kalimin e frontit, ditën e enjte sërish priten kthjellime, përderisa temperaturat do të shënojnë rritje deri në 30C. Në fundjavë më pas priten mundësi më të larta për të reshura shiu”, thekson PË.

Parashikimi për datat 4-5 shtator:

4.09.2019 – Më freskët. Paradite kryesisht me vranësira. Gjatë ditës vranësirat do të shpërndahen e në mbrëmje priten kthjellime. Erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 3-9m/s. Indeksi UV: 4.

5.09.2019 – Më ngrohtë, kryesisht kthjellët dhe me diell. Erë e lehtë drejtimesh të ndryshme 1-4m/s. Indeksi UV: 7.

---- ----
----
----- ----
-----