Ballina Lajme nacionale Moti do të iu befasojë të shtunën, këto janë temperaturat

Moti do të iu befasojë të shtunën, këto janë temperaturat

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Meterologët paralajmërojnë se në vendin tonë do të mbajë edhe nesër mot i nxehtë, pasnesër pritet rënie e lehtë e temperaturave.

Gjatë ditës së nesërme temperatura maksimale do të jetë 31 gradë Celsius, kurse ajo minimale, 15.

Ndërsa të shtunën, temperaturat maksimale do të jenë 26 gradë, kurse ato minimale 11 gradë Celsius.

Parashikimi i detajuar:

28.06.2019 – Nxehtë. Paradite vransira kalimtare, e vende-vende mundësi për riga lokale shiu. Gjatë ditës kthjellime dhe kryesisht me diell. Erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 6-14m/s. Indeksi UV: 9.

29.06.2019 – Kthjellët dhe me diell. Në mëngjes më freskët. Erë mesatare nga verilindja 5-12m/s. Indeksi UV: 9

---- ----
----
-----
-----