Ballina Lajme nacionale Mot me shi, ja çfarë temperaturash na presin sot

Mot me shi, ja çfarë temperaturash na presin sot

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Parashikimi i motit për sot.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme temperaturat minimale do të arrijnë në 3 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të jenë tipike vjeshtore, ato do të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-4m/s”, njofton IHMK.

---- ----
----
----- ----
-----