Ballina Lajme nacionale Mot me breshër, ja si ndryshojnë temperaturat

Mot me breshër, ja si ndryshojnë temperaturat

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Temperaturat nesër do të kenë një rritje me rreth 5 gradë dhe do vijojnë deri të premten. Në fundjavë dhe në fillim të javës tjetër do të fillojë një rënie graduale.

Reshjet me përafërsi, mund të thuhet se deri të mërkurën e javës tjetër do të dominojë moti i kthjellët gjatë paraditeve.

Por kujdes pasditeve nga ndonjë reshje intensive,  afatshkurtër, me rrufe dhe breshër, më e mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre, sidomos ato larg bregdetit. Gjithsesi, kjo mundësi është më e vogël sesa javën e kaluar.

Era relativisht e dobët deri të premten, por forcohet në fundjavë.

---- ---- ----
-----