Ballina Lajme nacionale Mos dilni pa çadra, shi e shkarkime rrufesh

Mos dilni pa çadra, shi e shkarkime rrufesh

48
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Shi e shkarkime rrufesh, ky është moti për sot.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot mbi vendin ton do të mbajë mot i vranët dhe me intervale kohore me diell.

Vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh, përcjell lajmi net.

Temperaturat minimale kanë lëvizur ndërmjet 11 deri në 13 gradë celsius, ndjesa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25027 gradë Clecius.

“Mot i vranët dhe me intervale kohore me diell. Vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Temperatura minimale kanë lëvizur ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriperëndimi me shpejtësi 1-6m/s”.i 1-6m/s”.

---- ----
----
----- ----
-----