Ballina Lajme nacionale Mos dilni pa çadër, ky është parashikimi i motit për sot

Mos dilni pa çadër, ky është parashikimi i motit për sot

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot pritet të bie shi në vendin tonë. Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-7m/s.

---- ----
----
----- ----
-----