Ballina Lajme nacionale Mos dilni pa çadër, ky është parashikimi i motit për nesër e...

Mos dilni pa çadër, ky është parashikimi i motit për nesër e pasnesër

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Mot me shi dhe bubullima pritet të mbaj të mërkurën dhe të enjten.

Moti në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të jetë i ndryshueshëm.

Parashihet të ketë edhe reshje të shiut dhe bubullima.

Nesër, e mërkurë – Nxehtë, kryesisht me diell. Pasdite do të ketë zhvillime të vransirave lokale, e rreth viseve malore mundësi për reshje lokale shiu dhe bubullimë.

Erë e lehtë dhe mesatare nga veriu 3-9m/s. Indeksi UV: 8

Pasnesër, e enjte – Nxehtë, pjesërisht vranët. Vende-vende mundësi për riga lokale shiu. Erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 3-9m/s. Indeksi UV: 8./Prishtina Weather.

---- ----
-----