Ballina Lajme nacionale Mos dilni pa çadër, ja çfarë moti na pret sot

Mos dilni pa çadër, ja çfarë moti na pret sot

28
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot do të mbaj mot i vranët dhe me reshje shiu.

Vendi ynë do të vijojë të shoqërohet nga një mot jostabil, shoqëruar me reshje shiu, stuhi lokale dhe shkarkime rrufesh.

Në fushat termike do të ketë rënie për disa gradë, por kjo gjendje nuk do të ndikojë edhe në temperaturat minimale, të cilat do të vazhdojnë të mbeten të njëjta me ditët e fundit.

Për sot, minimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë celsius.

---- ----
-----