Ballina Lajme Bota/Rajoni Mori bonus 600 euro, kërkon t’i kthejë: “S`është e drejtë, dyqani im...

Mori bonus 600 euro, kërkon t’i kthejë: “S`është e drejtë, dyqani im mbeti i hapur”!

43
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pronari i një dyqani pajisjesh në Paliano (Frosinone) mori një bonus prej 600 eurosh falë dekretit “Cura Italia”, por dëshiron ta kthejë mbrpasht për shkak se dyqani I tij nuk mbyll si shumë të tjerë gjatë kësaj periudhe emergjente për shkak të koronavirusit.

Tregtari e mori bonusin pa dijeninë e tij: në fakt, kishte qenë ekonomisti ai që e kishte bërë filloi automatikisht kërkesën, së bashku me atë të kompanive të klientëve të tjerë. Tani, sipërmarrësi po kërkon mënyrën t`I kthejë mbrapsht paratë.

----

“ Nuk është e drejtë që t`i mbaj. Kam punuar pavarësisht krizës dhe mbylljes pothuajse totale, e sigurisht që kam pasur rënië të fitimit, pork a ecur gjithsesi. Unë nuk i kisha kërkuar asgjë llogaritarit tim, ishte ai që më tha se kisha të drejtën t`I merrja këto para, por unë nuk i dua. Në fakt dua t’ia kthej shtetit dhe nuk di si t’i bëj “, tha tregtari.

----- ----