Ballina Lajme nacionale Momenti se si qytetarët e paralajmëruan njëri-tjetrin kur u afruan t’u ndihmojnë...

Momenti se si qytetarët e paralajmëruan njëri-tjetrin kur u afruan t’u ndihmojnë të qëlluarve

244
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur sot në Prishtinë, ky dy persona humbën jetën e dy të tjerë janë në gjendje të rëndë.

Janë siguruar pamje të reja nga tragjedia e sotme, ku shihet një qytetar duke i ofruar ndihmë personit të lënduar, derisa një qytetar tjetër i bën thirrje të largohet, duke e paralajmëruar se ka me vete mjet zjarri.

Para se të mbërrinte policia dhe autoambulancat në trotuaret e një ndërtese në lagjen e Spitalit kanë qëndruar të shtrirë persona të përgjakur nga goditjet me mjet zjarri.

Ndërkohë që është filmuar edhe dorasi duke e qëlluar njërin nga viktimat. Motivet e tragjedisë thuhet se kanë të bëjnë me çështje pronësore.

Një person, që është parë në pamjet amatore duke gjuajtur me mjete zjarri, është prangosur.

Prangosja e tij e ka bërë një polic, i cili ishte jashtë detyrës në momentin kur kishte ndodhur ngjarja.

Në pamje shihet personi i lënduar, dhe dy mjete zjarri afër tij.

---- ----
----
----- ----
-----