Ballina Lajme Bota/Rajoni Momenti kur fëmija nxirret nga rrënojat në Thumanë

Momenti kur fëmija nxirret nga rrënojat në Thumanë

64
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ky është momenti kur një fëmijë nxirret i gjallë nga rrënojat e pallatit në Thumanë.

Pallati u shemb si pasojë e tërmetit me magnitutë 6.4 që goditi vendin në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Fëmija mësohet se është në gjendje të qëndrueshme, ndërkohë që jo zyrtarisht raportohet se një prej familjarëve të tij ka ndërruar jetë.

Autoritetet njoftojnë se 150 të lënduar po marrin trajtim në spitale.

Deri më tani janë konfirmuar dy viktima në zonën e Kurbinit dhe Tiranës.

---- ----
----
-----
-----