Ballina AKTUALE Momenti i përqafimit nga Vjosa Osmani dhe Albin Kurti pas zgjdhjes së...

Momenti i përqafimit nga Vjosa Osmani dhe Albin Kurti pas zgjdhjes së Kryeministrit (FOTO)

479
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Albin Kurti ka marrë urime të shumta në Kuvendin e Kosovës pasi u votua si kryeministër i vendit.

Por, një nga përqafimet më të ngrohta ka qenë ai që ka marrë nga Vjosa Osmani.

Ish-kandidatja për kryeministre të Kosovës nga LDK, Vjosa Osmani është shtrënguar në përqafim të Kurtit.

Vojsa Osmani ka qenë zëri më i fuqishëm nga LDK pro këtij koalicioni. Ajo pritet që të marrë postin e kryeparlamentares.

---- ----
----
-----
-----