Ballina Lajme Bota/Rajoni Momentet që u “fshehën”/ Gruaja e Erdogan xheloze për Merkel (FOTO)

Momentet që u “fshehën”/ Gruaja e Erdogan xheloze për Merkel (FOTO)

191
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Angela Merkel është padyshim një prej lidereve më të sukseshme dhe të dashura në Europë. Pëkushtimi i saj dhe zhvillimi i fuqishëm i ekonomisë gjermane janë meritë e gruas së hekurt të Europës.

----

Ajo mban marrëdhënie të mira diplomatike me të gjithë liderët botërorë, madje edhe me liderin turk Rexhep Taip Erdogan.

Por, mediat e huaja kanë risjellë në vëmendje një moment, kur bashkëshortja e liderit turk, Emine Erdogan është është bërë xheloze për kancelaren gjermane.

Këto foto duket se do të mbeten gjatë në kujtesë, pasi nuk ka ndodhur kurrë që Erdogan të “turpërohet” në publik.

----- ----