Ballina Lajme nacionale Mjekët në QKUK flasin për gjendjen e të plagosurit në qendër të...

Mjekët në QKUK flasin për gjendjen e të plagosurit në qendër të Prishtinës

8
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një person ka mbetur i ploagusur sot në lagjen “Afrim Vitija” të Prishtinës.

Personi i plagosur është qëlluar në pjesën e nëngjurit apo kërci dhe është jashtë rrezikut për jetë.

Lajmin e ka konfirmuar Basri Lenjani

“E kemi një të plagosur që ka mbërri në Klinikën Emergjente rreth orës 12:00, bëhet fjalë për lëndimin e nëngjurit apo kërcirit është jashtë rrezikut për jetë dhe ndodhet në trajtim mjekësor” tha Lenjani për Express.

Edhe policia ka jep detaje për rastin në fjalë.

“Sot rreth orës 12:00, kemi pranuar informatën se në rrugën “Afrim Vitija” në Prishtinë, ka pas të shtëna me armë zjarri. Policia me të marrë informatën ka dalë në vendin e ngjarjes dhe është duke e bërë ekzaminimin e vendit ku ka ndodhë rasti. Bazuar në të dhënat fillestare nga arma e zjarrit është plagosur një person. I njëjti është dërguar për tretman mjekësor”, ka konfirmuar policia.

---- ----
----
----- ----
-----