Ballina Showbiz “Mjekët janë shëndrruar në kasap”, këngëtarja: Çfarë dua që Albin Kurti të...

“Mjekët janë shëndrruar në kasap”, këngëtarja: Çfarë dua që Albin Kurti të bëjë së pari në Kosovë

54
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Këngëtarja shumë e komentuar, Morena Taraku ka shprehur shqetësimin për gjendjen e spitaleve në Kosovë. Ajo ka reaguar pas rastit me doktorin në spitalin e Podujevës, ku nuk i kishte ofruar ndihmë mjekësore, pasi e kishte përfunduar orarin e punës.

Përmes një postimi në Instastory, Morena shprehet se mjekët janë shndërruar në kasapë dhe veprojnë kështu vetëm për shkak të pozitës që kanë.

“Keq qe ligji Hipokratit nuk e ka dhe nje nen me shume…se shumica e doktoreve jane shendruar ne kasap dhe kan humbur ndjenjat…Por ja qe te shkretit pleq duhen me duru edhe britmat e tyre se ata kan pozit … turpi ndryshe nuk eshte…”, shkruan ajo.

Më tej, këngëtarja thotë se shpreson që gjëja e parë që kryeministri Albin Kurti do ta bëjë është të rregullojë spitalet dhe të rrisë pensionet./abcnews.al

The post “Mjekët janë shëndrruar në kasap”, këngëtarja: Çfarë dua që Albin Kurti të bëjë së pari në Kosovë appeared first on Abc News.

---- ----
-----