Ballina Lajme nacionale Mjegulla e madhe mbulon magjistralen Prishtinë-Mitrovicë

Mjegulla e madhe mbulon magjistralen Prishtinë-Mitrovicë

14
SHPËRNDAJE

Kosova po ballafaqohet me një mot të ndryshushëm.

Në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë në orët e vona të së shtunës është bllokuar thuajse e tërë pamja nga mjegulla e madhe,shkruan Indeksonline.

Në një video që kanë dëtguar lexuesit në Indeksonline shihet se në këtë magjistralen duhet të keni kujdes të shtuar për shkak të pamjes së shkurtër.

Edhe Policia e Kosovës në fillim të stinës së dimrit ka bërë apel që vozitësit te kenë kujdes për shkak të motit të ligë dhe të përdorin dritat e mjegullës në raste të tilla.

Mjegulla ka filluar ta përfshij edhe kryeqytetin, por me dendësi më të vogël.