Ballina Lajme Bota/Rajoni Minuta e fundit/ Momenti kur avioni turk niset nga pista e Stambollit,...

Minuta e fundit/ Momenti kur avioni turk niset nga pista e Stambollit, më pas ndodh tmerri (FOTO)

136
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një avion pasagjerësh doli nga pista në një aeroport të Turqisë, duke u ndarë në tri pjesë. Autoritetet thanë se 52 persona janë plagosur, por për fat nuk ka asnjë viktimë. Incidenti ndodhi në Aeroportin Sabiha Gokcen të Stambollit.

Aeroplani i përkiste kompanisë Pegasus Airlines, ndërsa në bord gjendeshin 171 pasagjerë dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit.

Sipas mediave lokale, aeroplani ateroi në shi të madh, pasi fluturoi nga provinca perëndimore e Izmirit. Zjarrfikësit dhe ekipet e urgjencës u dërguan menjëherë në vendngjarje.

---- ---- ----
-----