Ballina Lajme nacionale Ministrja e Jashtme e Kosovës pushton rrjetin, por e njollos….(FOTOT)

Ministrja e Jashtme e Kosovës pushton rrjetin, por e njollos….(FOTOT)

437
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pas Shqipërisë, që ka zgjedhur një “djalosh” për ministër të Jashtëm, edhe Kosova ka ndjekur të njëtën rrugë.

Nga dje, Ministrinë e Jashtme të Kosovës do e drejtojë një vajzë e re, Meliza Haradinaj Stublla.

----

Ajo ka qenë këshilltare e Ramush Haradinajt, gjatë kohës që ky i fundit ka qenë kryeministër.

Aktualisht ajo ka edhe një proces penal të pambyllur, por më shumë se gjyqi, ajo që ka bërë më shumë përshtypje është mosha e saj e re dhe pamja prej modeleje.

----- ----