Ballina Lajme nacionale Ministri gjerman: Vaksinat për Ballkanin Perëndimor janë dëshmi solidariteti

Ministri gjerman: Vaksinat për Ballkanin Perëndimor janë dëshmi solidariteti

23
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Ministri gjerman për Europën, Michael Roth, është shprehur se dërgimi i 651,000 vaksinave për Ballkanin Perëndimor, përveçse nevojë është dëshmi edhe e solidaritet.

“BE do të shpërndajë 651,000 doza vaksinash në vendet e Ballkanit Perëndimor. Kjo s’është vetëm nevojë urgjente, por edhe një demonstrim i solidaritetit dhe shpirtit ekipor. Ne mund të mbrojmë qytetarët tanë vetëm nëse vendet fqinje të BE-së rrisin sasinë e vaksinave, gjithashtu ”, ka shkruar Roth në një postim Twitter.

 

The post Ministri gjerman: Vaksinat për Ballkanin Perëndimor janë dëshmi solidariteti appeared first on Abc News.

---- ----
-----