Ballina Sport Miliona dollarë pasuri, mediat amerikane publikojnë shifrën e yllit të NBA, Kobe...

Miliona dollarë pasuri, mediat amerikane publikojnë shifrën e yllit të NBA, Kobe Bryant

174
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kobe Brajant një prej legjendave të NBA, humbi jetën tragjikisht pasi helikopteri më të cilin udhëtonte u përplas në kodrat e Kalifornisë.

Për fatin e tij të mirë bashkëshortja dhe dy nga tre vajzat nuk ishin me të në helikopter. Ai u tërhoq nga basketbolli në vitin 2016, pas një karriere të madhe.

Një karrierë 20 vjeçare, e cila përveç shumë trofeve, i solli dhe shumë fitime. Siç raportojnë mediat amerikane pasuria e tij në 2019 është llogaritur 500 milionë dollarë.

---- ----
----
-----
-----