Ballina Sport Milani kualifikohet me vuajtje në Ligën e Europës

Milani kualifikohet me vuajtje në Ligën e Europës

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Milani vuan, por kalon në raundin tjetër të Europa League.

Kuqezinjtë barazuan 1-1 me serbët e Crvena Zvezda.

Kessie shënoi i pari me penallti, por Fardou Ben barazoi që në pjesën e parë dhe në disa raste miqtë iu afruan golit të epërsisë.

Edhe Milani pati rastet e veta, por nuk shënoi dot.

Me shifrat 1-1 kaloi tutje, falë golave në fushë kundërshtare në ndeshjen e parë.

---- ----
----
-----
-----