Ballina Lajme nacionale Mijëra qytetarë mësyjnë rrugëve të Athinës, ndërhyn policia

Mijëra qytetarë mësyjnë rrugëve të Athinës, ndërhyn policia

27
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lajmi i Fundit
Mijëra qytetarë mësyjnë rrugëve të Athinës, ndërhyn policia

Mijëra njerëz kanë mbushur sot rrugët kryesore të Athinës dhe dyqanet për shkak të uljeve të sezozit të dimrit.

Mediat greke kanë publikuar pamjet e pazakonta të njerëzve që janë dyndur në rrugë, ndërsa situata bëhet e rrezikshme për shkak të virusit.

Policia është munduar të vendosë rregull dhe t’i detyrojë qytetarët të mbajnë distancën edhe pse duhet se ka qenë e pamundur.

Radhë dhe grumbullime janë krijuar kryesisht në dyqanet e mëdha të kryeqytetit grek.

Mijëra qytetarë mësyjnë rrugëve të Athinës, ndërhyn policia
Jonida Dama

---- ----
----
----- ----
-----