Ballina Lajme nacionale Meteorologët japin lajmin e papritur

Meteorologët japin lajmin e papritur

33
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Vazhdon të mbizotrojë një mot i paqëndrushëm në vendin tonë.

Keni planifikuar t’i bëni pushimet në muajin gusht? Nuk kemi lajme shumë të mira për ju.

Meteorologët kanë parashikuar një muaj jo të qëndrueshëm dhe më vranësira.

Java e parë e gushtit do të karakterizohet nga një mot i paqëndrueshëm dhe me luhatje temperaturash.

Temperaturat do të jenë në favor të pushuesve vetëm pas datës 5 gusht.

Do të kemi ardhje të masave ajrore të cilat janë me origjinë nga veriu i Afrikës. Përsa i përket vlerave termike, parashikohet që në pjesën e parë të variojnë nga 32 deri në 35 gradë celcius.

Kujtojmë se si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin tonë, gjatë së dielës u rrezikuan disa pushues në plazhe, ndërsa dy të tjerë humbën jetën.

---- ----
-----