Ballina Sport Messit i bashkohet Neymar, sulm frontal ndaj Barçës për largimin e Suarez

Messit i bashkohet Neymar, sulm frontal ndaj Barçës për largimin e Suarez

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Neymar Junior nuk e ka fshehur kurrë marrëdhënien e tij të jashtëzakonshme me Leo Messi dhe Luis Suárez, me të cilët formoi “tridentin” sulmues legjendar MSN, pavarësisht se ishte jetëshkurtër.

Këtë të premte, harmonia midis tre yjeve u konfirmua sërish pas largimit të uruguajanit nga Barcelona. Argjentinasi ka përcjellë kritika të ashpra ndaj klubit katalanas përmes Instagramit për format e ndjekura në largimin e Suarezit: “Ti nuk e meritoje të largoheshe kështu, siç bënë ata. Por e vërteta është se në këtë pikë asgjë nuk më habit më”.

Pak më vonë, Neymar iu përgjigj mesazhit të argjentinasit në llogarinë e tij në Instagram. Një përgjigje e shkurtër, por e fuqishme: “E pabesueshme se si i bëjnë gjërat”.

---- ----
-----