Ballina Sport Messi mohon se ka paguar garancinë për daljen nga burgu të Ronaldinhos

Messi mohon se ka paguar garancinë për daljen nga burgu të Ronaldinhos

23
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ronaldinho pagoi një garanci prej 1.6 milionë dollarësh për t’u transferuar nga burgu në një hotel në Asuncion të Paraguait, ku mbahet me statusin “nën arrest shtëpie”, pasi dyshohet si i përfshirë në një çështje pastrimi parash. Mediat argjentinase kishin aluduan se garancinë e kishte paguar ylli i Barcelonës, Lionel Messi.

Ky i fundit e ka pasur shok skuadre dhe njëkohësisht mentor Ronaldinhon gjatë kohës kur ishte ende një djalosh i talentuar te Barcelona, ndërsa marrëdhëniet mes të dyve kanë mbetur të shkëlqyera ndër vite.

----

Megjithatë burime nga familja e sulmuesit argjentinas konfirmuan se Messi sigurisht që ndjehet i keqardhur për situatën që po kalon miku i tij, por nuk ka paguar asnjë nga shpenzimet e Ronaldinhos dhe është tërësisht jashtë kësaj çështjeje.

Aktualisht Ronaldinho po qëndron në një hotel me 4 yje, në pritje të zhvillimit të seancës gjyqësore, ku edhe do të njihet me vendimin për çështjen në ngarkim të tij.

----- ----