Ballina AKTUALE Mësoni cilat jan të ndaluara të punojnë gjatë fundjavave në Bujanoc

Mësoni cilat jan të ndaluara të punojnë gjatë fundjavave në Bujanoc

1092
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Me masat e reja kundër virusit korona, të propozuara sot nga Shtabi i Krizave, furnizuesit e ushqimit do të ju ndalohet të punojnë gjatë fundjavave( nga e Premtja deri të Hënen), dhe do të jenë në gjendje të punojnë deri në orën 5 të ditëve të javës.

Kompanitë e hotelierisë dhe tregtisë, restorantet, kafenetë dhe baret, klubet, qendrat tregtare, sallat e lojërave, libralidhës, dyqane dhe të gjitha pajisjet e tjera të shitjes, sallone bukurie dhe parukerie, sallone bukurie, qendra fitnesi, palestra, llixha dhe pishina mund të punojnë gjatë ditëve të javës deri në 17 orë, dhe gjatë fundjavave ata nuk mund të punojnë fare (nga e premtja në 5 pasdite deri të hënën në 5 të mëngjesit), ka shkruar Radio Televizioni i Serbies.

Dyqanet ushqimore do të jenë akoma në gjendje të punojnë çdo ditë deri në orën 21:00, përfshirë fundjavat.

Për farmacitë, pikat e karburantit (karburantit) dhe shpërndarjen e ushqimit, do të zbatohen orë të pakufizuara të punës, shtatë ditë në javë.

Tregjet mund të punojnë rregullisht gjatë ditëve të javës dhe në fundjavë nga ora 6 e mëngjesit deri në 3 pasdite.

Më herët sot, Kryeministrja Ana Brnabić deklaroi se ajo do të takohej me Presidentin Serb Aleksandar Vučić gjatë ditës në mënyrë që të diskutojnë bashkërisht “disa masa” dhe pajtueshmërinë e tyre me Kushtetutën.

---- ----
----
----- ----
-----