Ballina Lajme nacionale Mesazhi i jashtëzakonshëm i Bill Clinton për vizitën në Prishtinë

Mesazhi i jashtëzakonshëm i Bill Clinton për vizitën në Prishtinë

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Bill Clinton po vazhdon të qendrojë për vizitë në Kosovë.

Ai është takuar me presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj.

Clinton është nderuar me dekoratën presidenciale “Urdhri i Lirisë”, derisa është shprehur i gëzuar të jetë përsëri në Kosovë.

Ai këtë e ka shprehur edhe nëpërmjet një postimi në Tëitter duke thënë se paqja e arritur nga populli i Kosovës duhet të festohet jo vetëm në këtë përvjetor, por çdo ditë.

“Jam i nderuar të jem përsëri në Kosovë për të përkujtuar 20 vjetorin e paqës – një arritje nga populli i Kosovës që duhet të festohet jo vetëm në këtë përvjetor, por çdo ditë”, ka shkruar Clinton.

---- ---- ----
-----